Gyászterápia

Életünk során 40-50-féle veszteségélményünk van.
Legyen szó halálesetről, válásról, munkahelyvesztésről, hírnévvesztésről, vagy bármi egyéb deficites helyzetről, ugyanaz a gyászfolyamat indul el bennünk.

A gyászterápia hatékony módja annak, hogy megtanulj megbirkózni a veszteséggel járó stresszorokkal.

Revitalize & Rewind

Hogyan segíthet a gyászterápia?

A gyász élménye mindannyiunkban egyedi, egyéni módon és mértékben jelent fájdalmat, lelki terhet számunkra.

A feldolgozatlanság gyakran megbénít, kiszolgáltatottá tesz, vagy komoly testi tünetekhez vezetve megbetegíti az amúgy is szükséget szenvedőt. Ilyenkor elhatalmasodik rajtunk a stressz, akár komoly mértékű depresszió is jelentkezhet.

A gyászterápiában egy cselekvésprogramot sajátíthatsz el, amivel

  • enyhíteni és oldani tudod a gyász okozta szenvedést,
  • kezelhető szinten tudod tartani az időnként felbukkanó veszteségeid emlékét,
  • visszanyerheted lelki nyugalmad, mentális stabilitásodat,
  • visszaszerezheted optimizmusodat, az életbe vetett hitedet.

A terápiás folyamat során visszanyerheted lelki nyugalmadat, mentális stabilitásodat, optimizmusodat és az életbe vetett hitedet.

gyászterápia Szombathely

Mire számíthatsz egy gyászterápia során?

1. Támogatás és biztonságos közeg: A terapeuta biztosít egy biztonságos és támogató környezetet, ahol az egyén szabadon kifejezheti érzéseit és gondolatait.
2. Érzelmek kifejezése: A terápia ösztönzi az érzelmek szabad kifejezését, beleértve a szomorúságot, dühöt, bűntudatot vagy megkönnyebbülést. Ez segíthet az egyénnek abban, hogy elengedje az elfojtott érzelmeket.
3. Eltérő gyászfolyamatok megértése: Minden ember különbözőképpen gyászol. A terápia során az egyén megértheti saját egyedi gyászfolyamatát, és felismerheti, hogy nincs „helyes” vagy „rossz” módja a gyásznak.

4. Emlékek és jelentőség: Fontos lépés az elhunyttal vagy elvesztett dologgal való kapcsolat újrakeretezése, valamint az emlékek megosztása, és ezeknek az életünkben betöltött jelentőségének felismerése.
5. Megküzdési stratégiák fejlesztése: A terápia során új megküzdési stratégiákat tanulhat az egyén, amelyek segíthetnek a hétköznapi életbe való visszatérésben és az érzelmi egyensúly helyreállításában. Megvalósul egyfajta érzelmi kommunikáció, ami a gyászélmény keletkezésekor elmaradt.
6. Célok újraértékelése és újjáépítése: A veszteség jelentős hatással lehet az egyén életcéljaira és identitására. A terápia segíthet új célok kitűzésében és az élet újraépítésében a veszteség után.
7. Támogató hálózat kiépítése: A terápia ösztönözheti az egyént abban, hogy támogató kapcsolatokat építsen ki barátokkal, családtagokkal, vagy segítő csoportokkal.

Ne legyél egyedül a fájdalmaddal - segítek.

Az elvesztett személy hiányát semmi nem fogja pótolni,
de idővel és megfelelő támogatással könnyebbé tehető a gyász időszaka.